Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Posted by on Sie 27, 2013 in Praca | 0 comments

CV (w języku angielskim) naszą wizytówką

CV (w języku angielskim) naszą wizytówką

Pierwszą i najważniejszą kwestią w czasie szukania pracy, jest stworzenie profesjonalnego CV.
To ono bowiem jest wizytówką kandydata i to od niego zależy, czy pracodawca zechce się z nim spotkać.

Profesjonalne CV powinno być przede wszystkim zwięzłe i merytoryczne. Zanim je stworzysz, poszukaj w internecie przykładowych wzorów, lub zapoznaj się z naszym. To pozwoli ci zobaczyć, co jest preferowane przez pracodawców,
a czego lepiej unikać.

Jak się za niego zabrać?
Przetłumacz polskie nazwy na ich angielskie odpowiedniki. Zacznij od swojego imienia. Będzie ono łatwiejsze do przeczytania i zapamiętania przez osobę czytającą twoje Curriculum Vitae. Postaraj się również przetłumaczyć nazwy firm, dla których pracowałeś oraz szkół, w których się kształciłeś. Upewnij się, że twoje CV nie zawiera żadnych błędów i niepoprawnych konstrukcji. Jeśli nie jesteś pewny, poproś o pomoc kogoś, kto lepiej zna język angielski. W sytuacji, gdy nie wiesz, jak się do tego zabrać – nie trać czasu, zainwestuj i skorzystaj z profesjonalnych usług pisania CV. Z pewnością nie pójdzie to na marne, gdyż Curriculum Vitae decyduje o tym, czy zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną.
Prześlij swoje CV do pracodawcy w formacie PDF, jeżeli przesyłasz je pocztą, wydrukuj je na dobrej jakości papierze. Schludne CV świadczy o poważnym i profesjonalnym podejściu do sprawy osoby starającej się o pracę.

Co powinno zawierać?

  • dane personalne
  •  imię i nazwisko
  •  dokładny adres
  •  telefon
  •  rok urodzenia
  • edukacja

Należy wpisać szkoły ponadpodstawowe, jakie się ukończyło oraz te, w jakich się aktualnie kształcimy. Jeżeli nie wiesz, jak przetłumaczyć polskie nazwy, lepiej podać typ szkoły i napisać, jakie kwalifikacje tam uzyskałeś.

Doświadczenie
To najważniejsza część CV, ponieważ w dużej mierze od niej będzie zależeć, czy zostaniesz przyjęty do pracy. Skoncentruj się na najważniejszych etapach twojej kariery, nie opisuj drobnych wakacyjnych prac itp., chyba że są one istotne w pracy, o którą się starasz. Wpisz daty, nazwę i rodzaj firmy oraz stanowisko, jakie zajmowałeś.

Znajomość języków obcych
Musisz ocenić swój poziom znajomości języka (bardzo dobry, średniozaawansowany, podstawowy) i wymienić inne języki obce, jakie znasz.

Dodatkowe informacje/umiejętności
Należy wpisać wszelkie dodatkowe informacje niezamieszczone wcześniej, a które mogą okazać się twoimi dodatkowymi atutami, np.: prawo jazdy, odbyte kursy i szkolenia.

Hobby
Zamieść swoje zainteresowania.

Polecamy: projektowanie wnętrz Bielsko-Biała

Podobne wpisy: